Feniks z popiołów. Tak można by zatytułować 12 Pułk Ułanów Podolskich. Na nazwę tę zasługuje poprzez pryzmat 200 lat swej historii, w której kilkakrotnie odradzał się z niebytu, a dzięki swym dowódcom i osobistościom z nim związanymi znajdował się wśród elity polskiej kawalerii.

Witamy w oficjalnym serwisie Stowarzyszenia Rodzin i Sympatyków 12 Pułku Ułanów Podolskich „Rodzina Podolska”. Zapraszamy do zapoznania się z ponad 200-letnią historią tego oddziału, z jego tradycją, dorobkiem, dowódcami i postaciami często historycznymi, związanymi z Pułkiem. Zabieramy Cię w pasjonującą przygodę, kto wie, może tropem Twoich przodków?

Nasze Stowarzyszenie liczy ponad 50 osób i skupia ostatnich żyjących jeszcze kombatantów Pułku, członków rodzin, żony, dzieci, wnuki, prawnuki, rodzeństwo i ich potomkowie. Kultywujemy pamięć o wyjątkowym i wybitnym Pułku Sił Zbrojnych RP poprzez zbierania i opracowywanie materiałów historycznych, które publikujemy w biuletynie Stowarzyszenia „PODOLAK”, organizujemy Święto Pułkowe w maju każdego roku, a także uczestniczymy w Świętach Państwowych i ważnych rocznicach.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU!